Jdi na obsah Jdi na menu
 


75. výročí sboru

3. 1. 2015

V tomto roce došlo k oslavám významného jubilea, totiž k oslavám 75. výročí sboru. A na tomto místě mi dovolte skromnou reflexi nad touto pro nás významnou událostí. Našemu sboru je tři čtvrtě století, a tedy patří mezi mladší sbory v našem okrsku. Přesto od svého založení, v roce 1933, prokazoval značnou aktivitu v mnoha oblastech. Pořádaly se hasičské bály v místním hostinci u Kučerů, docházelo k pravidelným cvičením a tu a tam se jelo i k nějakému tomu požáru.

 

Zakladateli sboru byli Josef Vlasák, Josef Kindl a Josef Pinkas. Poprvé sbor hasil požár v Malých Přílepech v roce 1933.

Sbor zažíval i své špatné dny, kdy se uvažovalo pro nedostatek členů o jeho zrušení. Naštěstí k tomuto činu nedošlo a zásluhou tehdejšího velitele sboru, Josefa Palečka, a tehdejšího starosty sboru, Václava Pinkase, vstoupili do řad mladí hasiči.

 

Od roku 2001 se daří díky společné činnosti aktivních hasičů budovat akceschopný a kvalitní sbor, který je pro naši nevelkou obec v mnoha ohledech obrovským přínosem. Jsme svědky pochvalných reakcí od našich spoluobčanů zejména na naši každoroční soutěž O putovní pohár Lhotky, která se koná vždy v srpnu.

 

Nyní mi dovolte několik slov k této soutěži. V srpnu roku 2003 sbor lhoteckých hasičů uspořádal velkolepou a překrásnou oslavu sedmdesátiletého výročí.

Součástí těchto oslav byla soutěž v požárním sportu, a protože se akce nadmíru vydařila, rozhodli jsme se, že danou soutěž budeme opakovat každoročně. Letos jsme tedy opět oslavili výročí sboru v rámci 5. ročníku této soutěže. Oslava se konala 23. srpna krátce po poledni a i když to zprvu nevypadalo, vydařilo se i počasí a bylo poměrně slunečno. Celkem si k nám přijelo zasoutěžit 21 družstev i ze vzdálenějších sborů. Soutěž se po všech stránkách vyvedla a my jsme dostali k našemu výročí krásný dar v podobě vítězství mužů v soutěži. Našemu starostovi sboru byl předán dárek k jeho 70. narozeninám. Rovněž děkujeme panu senátoru Oberfalzerovi, že uvolnil sponzorský dar v hodnotě 10 000 Kč na rozvoj naší spolkové činnosti. V naší soutěži budeme pokračovat i v dalších letech, protože je to událost mnoha lidmi vyhledávaná a stále více oblíbená. 

 

Náhledy fotografií ze složky 75. výročí sboru


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář