Jdi na obsah Jdi na menu
 


80. výročí sboru

3. 1. 2015

80. výročí sboru na Lhotce bylo spojené s již  desátým ročníkem soutěže O putovní pohár Lhotky, i když s pořádáním máme veliké zkušenosti, přípravy oslav byly velmi náročné a vyčerpávající. Program dne byl rozdělen na dopolední a odpolední část. Dopoledne byl uspořádán průvod v čele s historickým automobilem Klockner z SDH Králův Dvůr. Poté proběhlo slavnostní otevření nově opravené hasičské zbrojnice ze přítomnosti starosty obce a ostatních zástupců obce. Poté došlo k předání vyznamenání členům a předání věcných darů. Pan senátor Jiří Oberfalzer předal sboru peněžní dar ve výši 10 tisíc korun. Lidé si po této ceremonii mohli prohlédnout interiér zbrojnice s vystavenými stříkačkami, pohár a nástěnku věnovanou historii sboru od jeho založení v roce 1933. Při této příležitosti jsme ve spolupráci s nechali vybudovat informační tabuli popisující činnost sboru. Myslíme si, že je dobré, aby obyvatelé, ale i jen procházející, věděli, co vše lhoteční hasiči pro obec a druhé dokázali vybudovat.

V čase oběda se mohli diváci kochat ukázkami hasičské techniky, jako už zmiňovaný veterán nebo nová tatra HZS Beroun, ukázka útoku SDH Malé Přílepy, útoku mladých hasičů SDH Jánská a v neposlední řadě i ukázku našeho zásahového vozu ARO.

Potom následovala soutěž v kategorii mužů a žen, letos s novou netradiční štafetou s balíkem sena. Lhoteční hasiči dokázali vybojovat pěkné třetí místo v těžké konkurenci. V přestávce mezi oběmi kategoriemi byla ukázka se cvičeným psem.

Po vyhlášení výsledků následovala zábava pod širým nebem, zahrála kabela Nanga Parbat, se kterou byli všichni velmi spokojení. Když slunce zapadlo a na louce se rozprostřela tma, přichystali jsme pro diváky tradiční podívanou  - hořící nápis Lhotka, tentokrát však doplněný o veliký ohňostroj, který zajistil jeden místní obyvatel.

Právě bez místních obyvatel by se nám soutěž dělala hodně špatně, patří jim veliký dík, především panu Mikulovi, to ji i odměna za to, že hasiči vykonávají něco pro druhé a oni jim to zase nějakým způsobem oplatí.

Děkujeme také obci za peněžní dar ve výši 25 tisíc, těžko bychom mohli mít tak pěkné oslavy bez těchto peněz.

V neposlední řadě děkujeme sborům SDH Malé Přílepy, SDH Chyňava, SDH Jánská, SDH Králův Dvůr za ukázky hasičské techniky, pomoc při zajišťování vody a věcné dary. Pevně věřím, že se vám všem oslavy líbily a budete na ně rádi vzpomínat

 

Náhledy fotografií ze složky 80. výročí sboru

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář